25 TB ve 50 TB Boyutunda SSD Disk Modelleri Geliyor

0
424

Henüz lansmanı yapılmamış olmasına karşılık 50 TB boyutundaki SSD için veri merkezlerinin hedef satış yönü olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki fiyat açısından değerlendirmek gerekirse 25 TB SSD satın almak için oldukça yüksek bir bütçe ayırmak gerekecektir.

Halen daha 1 TB SSD fiyatlarının dahi 1.000 TL bandının üstünde olduğu günümüzde 25 TB ve 50 TB SSD fiyatlarının binlerce doları bulabileceği öngörülüyor. Yakın zamanda yapılacak olan lansmanla birlikte yurtdışı satışları için açıklanacak rakamlar bize fikir verecektir.

Enerji tasarrufu yönünden bakıldığında 10 W güç harcayarak çalışan 50 TB UHC Silo SSD yüksek performansta bile 16 W sınırını aşmayacak. Bu haliyle depolama maliyetini, enerji maliyetini ve soğutma giderlerini düşürecek. 6 Gbps bağlantı hızına kadar destek veren yeni nesil SSD’ler 50 TB olmasının yanı sıra 500 MB okuma, 350 MB yazma kapasitesine sahip olacak.

Viking Technology yeni duyurduğu modellerle bellek sektörüne yeni bir soluk getirmeyi başaracakken ileride yapacağı yeniliklerle adından söz ettirmeyi garanti etti. 25 TB ve 50 TB kapasiteli SSD diskler şimdiden fiyat açısından büyük merak uyandırdı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir