ABD gözünü bu kez nereye dikti

0
220

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ülkesinin Ay’a astronot gönderme programına ‘yüzde 100 bağlı olduğunu’ açıkladı ve “Ziyarete değil, kalmaya ve yeni kaynaklar geliştirmeye gidiyoruz” dedi.

Sputnik’in haberine göre, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ülkesinin 2024 yılında Ay’a astronot gönderme konusundaki planlara ‘yüzde 100 bağlı olduğunu’ açıkladı.

ABD Başkanı Donald Trump’ın NASA’nın mevcut stratejisine karşı olduğu iddialarını yalanlayan Pence, “Trump her zaman daha hızlı, ve daha ileri gitmek istiyor. Ve burada bulunan Buzz Aldrin ile Mike Collins gibi isimlere sorular sorarak ve görüşlerini alarak ilerliyor, başkan böyle çalışıyor” ifadelerini kullandı.

“Uzay programımız konusunda başkan yardımcısından daha sabırsız olan tek kişi başkanın kendisidir” diyen Pence ayrıca şunları söyledi:

“Başkan Trump, ABD’yi Mars’a astronot göndermek üzere geri dönülemez bir rotaya sokmak istiyor. Be hepimiz bunu yapmak için önce Amerikan toprağından havalanan ABD roketlerine ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Ve tam olarak, önümüzdeki seneyle birlikte uzaya ABD’den çıkacak astronotlarımız olacak.”

Ay göreviyle ilgili de konuşan Pence, “Ardından bir varlık yaratacağımız Ay’a gideceğiz. Bu seferki gidişimiz daha büyük olacak, ziyaret için gitmeyeceğiz. Kalmayı planlıyoruz. Orada yeni kaynaklar, yeni metodlar ve yeni teknolojiler geliştireceğiz. Ondan sonraki görev ise Mars olacak” dedi.

Paylaş
Önceki İçerikHuawei Watch 3 geliyor!
Sonraki İçerikKullanım alanına uygun döner tekerlek seçimi
Editör (info@teknocini.com)
Teknocini.com genel içerik editörü ve aynı zamanda genel yayın yönetmeni. Her türlü öneri, istek ve geri dönüşlerinizde hızlı iletişim için “vadi@teknocini.com” mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir