Android Kurucusu Andy Rubin’in Essential Phone Modeli Gecikti

0
379

Yeni tanıtılan ve yeni bir sayfa olarak nitelendirilen Essential Phone pek yabancı olduğumuz birisine ait değil. Keza Andy Rubin halen daha Android’in ortakları arasında yer alan başarılı bir isim olarak dikkat çekiyor. Kendisine ait yeni bir marka ile elit bir cihaz sunma gayesine ise ulaştı. Fakat bazı sorunlarla boğuşmaya devam ediyor.

Essential Phone siparişleri halen daha kullanıcıya ulaşmamışken ön sipariş verenler arasında farklı söylentiler dönmeye başladı. Aslında bunun tek sorumlusu Andy Rubin. Çünkü Essential Phone lansman gecesinde tanıtımını yaptığı cihaza ön siparişlerin ardından kısa sürede teslimatların başlayacağını belirtti. Hatta net bir tarih vererek maksimum 30 gün içerisinde ön siparişle aldığımız telefonların elimize ulaşacağını garanti etti.

Şu an gelinen nokta ise siparişlerin 33. gününde halen daha tek bir Essential Phone’un dahi teslim edilemediğini gösteriyor. Burada tabi ki ne Andy Rubin ne de cihazın üretici firmasının pek bir suçu yok. Yalnızca suçu olmadığı halde beklemek zorunda kalan kullanıcıların haklı olduğu gerçeği var. Yani iki tarafın kendilerine göre açıklamaları ve haklılıkları mevcut.

Haliyle aradan geçen 3 günlük süre aşımına rağmen Andy Rubin ya da Essential Phone gecikmeleriyle alakalı şirket yetkililerinin bir açıklama yapmaması suları daha da bulandırıyor. Herkesin bir habere ihtiyaç duyduğu şu günlerde yakın zamanda ya sevkiyatlar adreslere ulaşacak ya da bir açıklama gelecek. Zira Amerika’da ön sipariş veren binlerce insan bu mağduriyetlerini sosyal medya üzerinden yaymaya başladı.

Paylaş
Önceki İçerikSpotify Sürüş Modu Özelliğini Test Etmeye Başladı
Sonraki İçerikGoogle Home Hayat Kurtarmayı Başardı
Kerim BAYSAL (kerimbaysal@teknocini.com)
Teknocini.com "Mobil Teknolojiler" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için "kerimbaysal@teknocini.com" mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir