Apple, iOS 11 İle Efsanevi Özelliğini Kullanıcılarına Sunacak

0
434

Artık iOS 11 sayesinde iPhone ve iPad üzerinden ekranda var olan içeriğin kaydını çekebilmek mümkün olacak. Bu hem oyun ve ön kamerayla yapılacak yayıncılığı hem de cihaz üzerinde belli başlı detayların gösterimini kapsamayı amaçlayabilir. Henüz net bir açıklama ya da tüm kullanıcılara sunulan bir detay değil. Yalnızca beta sürüme özel olarak sunuldu.

Yine de kullanışlı olacağına emin olan büyük bir kitle var. Bilhassa canlı yayın akışını kontrol edebilmek gerçekten son derece işlevsel olacak. Aynı zamanda bir videoyu ekranınızda oynarken kaydetmek ve bunu canlı olarak yayınlamak mümkün görünüyor. Yalnızca şu an için bir sosyal medya bağlantısı yok. Açıkçası Apple sosyal medya bağlantılarını iPhone ekran kaydı özelliği için etkin eder mi sorusu halen tartışılıyor.

Teknoloji anlamında yaşanan gelişmenin dijital yayıncılık açısından da önemli bir adım olabileceği öngörülüyor. Twitch ya da benzeri bir yayın uygulamasına rakip olarak böyle bir projeye imza atıp atmayacağı ise yeni merak konusu olarak filizleniyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir