Apple’ın iPhone X Modeline Özel Home Butonu Geliştirildi

Çinli teknoloji firmaları ilgi çekici yardımcı aksesuar üretimlerine devam ediyor. Bu kez geliştirilen ürün iPhone X kullanıcılarından bazılarının ilgisini çekebilir.

0
753

Apple’ın uzun bir süredir konuşulan “Home” butonunun geleceği ile ilgili iddialar nihayetinde iPhone X ile son bulmuş ve firma bu butona son amiral gemisi ile veda etmişti. Şirketin gelecek modellerinde bu butonun akıbeti tam olarak nasıl olacak henüz kesin olarak bilinmese de birçok iPhone X kullanıcısı bu durumdan oldukça muzdarip. Elbette yıllarca iPhone müdavimi kullanıcıların alışageldiği “Home” butonunun yokluğu bir süre kullanım zorluğu yaşatsa da zamanla kabullenebilecekleri bir yenilik olacağı da şüphesiz.

Yine de “Home” butonunun iPhone X modeli cihazlarında eksikliğini hisseden kullanıcılar için farklı çözümler geliştirilmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan CES 2018 etkinliklerinde iPhone X için “Home” butonunu aksesuar halinde geliştirip tanıtan Çinli firma belki bu açığı kapatabilir.

Çinlilerden iPhone X’e Özel “Home” Butonu!

Apple’ın geliştirdiği ürünlere özel olarak aksesuarlar üreten Çinli bir firmanın CES 2018 etkinliğinde iPhone X modeli için takılıp çıkarılabilir bir “Home” butonu aksesuarı bir hayli ilgi çekti. Lightning bağlantı girişi üzerinden cihaza takılan bu buton aynı zamanda üzerinde çalışıp çalışmadığı tam bilinmeyen bir Touch ID alanını da bulunduruyor.

iPhone X için geliştirilen “Home” butonunun alt kısmında yer alan 3.5mm kulaklık çıkışı ise bu aksesuarı rahat bir şekilde şarj edebilmenize olanak sağlayacak.

Her ne kadar iPhone X modelinde “Home” butonu eksikliğini giderecek bir aparat olsa da ek olarak kullanılacak aksesuar olması ile binlerce lira verip satın aldığınız Apple’ın 10. yıla özel ürününün görünümünün bozulacağını da düşünmek gerekiyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir