ARCore desteğine kavuşuyor

0
329

Galaxy Note 10 modelleri, Galaxy A50, Galaxy A90 5G ve Galaxy Tab S6; uzun bir sürenin ardından Google ARCore yazılım desteğine kavuştu. Bu sayede söz konusu cihazlar, AR efektlerine donanıma ihtiyaç duymadan destek verebilecek. Peki, Samsung ARCore desteğiyle neler sunacak?

Samsung dikey video için ilk konseri verdiSamsung dikey video için ilk konseri verdi
Mobil kullanımların artmasıyla, dikey video seçenekleri de artmaya başladı. Samsung dikey video konsepti ile ilk konseri vererek bir ilke imza attı…

Samsung ARCore ile neler sunacak?
Google tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik projesi, akıllı telefonlara AR desteğini donanımsal gereksinimlere ihtiyaç duymadan sunuyor. Tabii bunun için cihazlarda yazılımsal desteğin yer alması gerekiyor. ARCore ile birlikte geliştiriciler, dijital nesneleri kamera görüntüsüne entegre ederek ARCore artırılmış gerçeklik uygulamalarını kullanmanızı sağlıyor.

Bu yazılım ile birlikte kamera uygulamanızda farlı nesneleri varmış gibi gösterebilirsiniz. Bunu eğlence için kullanmanın yanı sıra bir ürün satın almadan önce de desteklenen mağaza uygulamaları ile de kullanabilirsiniz.

Şimdilik bazı Samsung modellerine gelen ARCore desteği, daha önceden de bazı Samsung modellerine gelmişti. ARCore desteğinin ilerleyen günlerde daha fazla yayılması beklentiler arasında yer alıyor.

ARCore desteğinin gelmesiyle beraber bir uygulamayı da indirip telefonunuza kurmanız gerekiyor.

Paylaş
Önceki İçerikHuawei P40 HarmonyOS
Sonraki İçerikMi 9 Pro 5G modeli olacak.
Editör (info@teknocini.com)
Teknocini.com genel içerik editörü ve aynı zamanda genel yayın yönetmeni. Her türlü öneri, istek ve geri dönüşlerinizde hızlı iletişim için “vadi@teknocini.com” mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir