BMW ve Skype Ortaklığı Yeni Modellerde Karşımıza Çıkacak

0
428

Bir diğer taraftan iDrive olarak adlandırılan ve akıllı arabalar olarak nitelendirilen yeni nesil araçlar çok farklı özelliklerle geliyor. Bunlardan birisi yine BMW ve Microsoft ortaklığında yaşandı. Skype for Businessiçeren BMW modellerinin üretimi bu senenin sonunda başlıyor. Aynı zamanda son seriler için dahil edilebilir bir sistem geliştirildiğinin üzerine vurgu yapıyor.

Yani iDrive teknolojisi içeren bir BMW modeline sahipseniz artık Officeprogramlarının haricinde Skype kullanmanız mümkün olacak. Hatta toplantılarınızı, konferans konuşmalarınızı ya da bireysel aktivitelerinizi bu sayede kolayca yapabileceksiniz. Sesli komutlarla entegre olması ise sürüş yetinizi kaybetmeden işlerinizi kolaylaştırmayı amaçlayacak.

Teknolojinin yakın olduğu sektörlerden birisi olan otomotiv sektörünün gerçek anlamda geniş kitlelere erişeceği günlere yaklaşmış durumdayız. Çünkü Skype, Office ve benzer uygulamalar her gün kullandığımız konseptler arasında bulunuyor. Artık araçlarımız için bunların normal özellikler haline gelmesi ise BMW önderliğinde yaşanıyor. Microsoft ise tüm sektörler için gelişimlerde başrol oynamayı sürdürüyor.

Araçlarda hatırlatıcı, takvim, not, haberler ve benzeri ayrıntılar sunulmaya devam edecek. Bir BMW sahibi olmanın inanılmaz cazibesini daha fazla anlamamıza sebep olan yeniliklerle otomobillerin devrimini hep birlikte izliyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir