Boeing, 227 Kg Yük Taşıyan Drone Üretti!

Boeing tasarından tasarlanıp geliştirilen drone, ilk testlerden tam not aldı. Drone için şimdiden özel müşteriler bulunuyor.

0
628

Boeing Research & Technology ortaklığı meyvesini verdi. 227 kg yük taşıma kapasitesine sahip olan Boeing imzalı drone için ilk uçuş testleri başarılı bir şekilde sona erdi. İlk prototip drone testlerden tam not aldı.

Bir kargo hava aracı olarak üretilen 8 adet pervaneye sahip bu drone çevre dostu bir elektrik sistemiyle güçlendirilerek üretilmiş. Üstelik dikey uçuş gibi fonksiyonel bir özelliğe de sahip. Genişliği 4.49 metre, uzunluğu 4.57 metre ve yüksekliği 1.22 metre olarak tasarlanan bu özel drone için epey olumlu yorumlar bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda hava taşımacılığında önemli bir rol üstlenmesi beklenen bu tasarım için şimdiden özel talepler mevcut durumda.

Bir grup mühendis ve teknisyen tarafından ilk olarak tasarım aşamaları gerçekleştirilen drone, daha sonra özel maddeler kullanılarak inşa edildi. Boeing bu tasarım için şimdiden özel müşterilere sahip. NASA, ABD Ordusu, Uber vb. özel müşteriler için üretilen bu drone ile ilgili henüz bir fiyat bilgisi mevcut değil.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir