Bu Cihaz Beyin Dalgalarını Ölçüyor!

Brainco tarafından geliştirilen, insan beynindeki dalgaları ölçen cihaz, CES 2018'e damga vuran bir diğer tasarım olarak öne çıkıyor.

0
846

Dünyadaki en karmaşık yapıya sahip olan ve bilim adamları tarafından üzerinde uzun yıllardır çalışmalar yapılan insan beyni için yeni bir teknoloji üretildi. ABD’li şirket Brainco tarafından CES 2018’de tanıtılan cihaz, öğrencilerin beyin dalgalarını ölçerek eğitime yeni bir derinlik sağlayacak.

Beyin ve konsantrasyon arasında doğrudan bir ilişkinin söz konusu olduğunu söylemek mümkün. ABD’nin Massachusetts eyaletinde çalışmalarını yürüten ve henüz yeni bir fima olan Brainco tarafından geliştirilen cihaz, beyin dalgaları ölçerek bireylerin o anki konsantrasyon düzeylerine ilişkin bilgiler saptıyor. CES 2018’i renklendiren bu tanıtım, teknoloji medyasında kendine oldukça geniş bir yer buldu.

Tasarlanan bu cihazın insan beynindeki elektriği izlemek için Elektroensefalografi yöntemine benzer bir metot kullandığı ve bu sayede insanların o anki dikkat düzeylerini ölçebildiği söyleniyor. Brainco tarafından gerçekleştirilen tanıtımın izleyenleri epey etkilediği bildiriliyor. Cihazın birden fazla alanda kullanılabileceği öngörülürken ilk olarak eğitimde uygulanabileceği ve Brainco’nun hazırlıklarını buna göre yaptığına dair bilgiler söz konusu. Brainco tarafından hazırlanan videoda cihazın ilk etapta eğitim sektöründe kullanılacağına ilişkin görüntüler yer alıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir