DxoMark Testleri Nokia 8’e Düşük Puan Verdi!

DxoMark test sonuçları Nokia 8 için bir hayal kırıklığı oldu.

0
458

Nokia bilindiği üzere 2017 yılında akıllı telefon piyasasına sağlam bir dönüş yaptı. Bu dönüş ilk olarak Nokia 8 ile gerçekleşti. Android işletim sistemi tabanlı bir cihaz olan Nokia 8 ilk etapta sağlamlık testlerinden başarıyla geçmişti. Ancak DxoMark Nokia 8 için olumsuz puan verdi.

Akıllı telefonların kamera kalitesini puanlayan bir işlev gören DxoMark, Nokia 8 için yüksek bir puan vermedi. Büyük beklentilerle piyasaya giriş yapan Nokia 8 ile ilgili bu gelişme, Nokia’nın bundan sonraki satışları için olumsuz bir etkiye sahip. Nokia 8’in kamerası DxoMark testlerinden yalnızca 68 puan alabildi. Bu durum Nokia’nın amiral gemisi için hayli olumsuz.

Nokia 8 için kullanılan çift ana kamera 13 megapiksel çözünürlüğe sahip. Carl ZEISS optikli olan bu kameralar donanım ve yazılım açısında diğer akıllı telefonların gerisinde kaldı. Teknoloji medyasına göre bu durum hiç de şaşırtıcı değil. Fotoğraf testinde 72, video testinde ise 62 puan alabilen Nokia 8 bu sonuçlar nedeniyle beklentilerin epey gerisinde kaldı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir