Essential Phone Satış Tarihi İle İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

0
381

Sosyal medyada büyük bir çalkantı yaratırken Essential Phone cephesinden Andry Rubin dahil olmak üzere kimsenin sesi çıkmadı. Hiçbir resmi açıklama olmamasına rağmen satışlara dair bir açıklama sonunda geldi.

Essential Phone satış tarihleri için net olarak ortaya atılan süre 29 Haziran 2017’de başlıyordu. Ancak 30 günlük ön siparişle alınan cihazların teslimatı yapılamadığından şu sıralar gergin bir bekleyiş hakim. Andry Rubin ilk kez bu konuda konuşarak böyle bir gecikmenin bir kez daha yaşanmayacağını vurguladı. Tabi bu kaç kullanıcıyı tatmin etmiştir bilinmez.

10 Temmuz 2017 itibariyle başlayan süreçten sonra 10 Ağustos 2017’ye kadar geçecek olan 30 günlük süreç sevkiyatlar için önemli bir adım olarak görünüyor. Yapılacak sevkiyatlarla satış ofislerine Essential Phone ulaştırılacak. Yani doğrudan siparişle satın alınabilecek. Fiziksel satışlar yine bu ay içerisinde faal olacak.

Gerek Snapdragon 835 mimarisini kullanması gerekse ekranında ortalama %85’lik bir kullanım oranıyla dikkatleri üzerine çeken cihaz elit cihazlara göre çok daha üst seviyelere taşınacak. Essential Phone fiyatı olarak ise satışlar 649 $ etiketiyle Amerika’da başlayacak. Normal satış fiyatının ABD’de 2.335 TL’nin üzerinde olması Türkiye’de bu fiyatın çok daha yukarı taşınacağını gösteriyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir