Facebook Kullanıcı Sayısı 2 Milyar Seviyesine Ulaştı

Facebook bugüne kadar gelmiş geçmiş tüm rakamsal istatistiklerin rekorlarını kırmaya devam ediyor. Sosyal medya devi ile ilgili açıklanan veriler ele alındığında Facebook’un güncel kullanıcı sayısının 2 milyara ulaştığı belirtildi.

0
407

Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılının Şubat ayında kurulan Facebook, aradan geçen süre zarfında kullanıcı sayısını rekor seviyeye ulaştırmayı başardı. Ekim 2012 tarihinde açıklanan 1 milyar aktif kullanıcı sayısı geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni rakamlara göre 2 milyar seviyesine ulaşarak büyük bir başarıya imza atılmış oldu.

Facebook tarafından açıklanan rakamlar ele alındığında sistem üzerinde günlük 175 milyondan fazla kullanıcının “muhteşem” ruh halini seçtiği, 800 milyondan fazla kullanıcının ise herhangi bir paylaşımı beğendiği belirtildi. Aynı zamanda yayınlanan istatistiksel rakamlara bakıldığında her ay 1 milyar kullanıcının “Facebook Gruplar” özelliğini kullandığı ifade edildi.

Mark Zuckerberg tarafından açıklanan bu istatistiksel verilerle birlikte Facebook’un kullanıcılarına minnettarlığını göstermek için bazı kişisel deneyimleri de kullanıcılara sunacağı belirtildi. Firma tarafından yapılan açıklamada 2 milyar kullanıcı sayısının dünyayı bir araya getirebilmek açısından küçücük bir adım olduğu belirtilirken Facebook’un bu amacı sağladığı için heyecan duydukları belirtildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir