Facebook Messenger Uygulamasına Reklam Entegre Ediyor

0
375

Bildiğiniz gibi Facebook ilk kurulduğu günden itibaren reklamlara karşı tavrını net olarak koymuştu. Bizleri reklama boğan sitelere inat tamamıyla ücretsiz ve reklamsız bir kullanım öngörüldü. Haliyle kısa sürede favori haline geldi. Sonra ise haber akışı bölümüyle beraber reklamlar görüntülenmeye başladı. Bu durum ise kimsenin zoruna gitmedi.

Zira tamamıyla ilgi alanlarımıza yönelik reklamlar sayesinde mevcut reklam gösterimleri rahatsızlıktan ziyade işlevsel olmaya başlamıştı. Fakat son iki yıldır bu durum çığırından çıkmış durumda. Bir nevi reklama boğulduğumuz Facebook’ta yalnızca pop-up reklam göremiyoruz. Bunun dışında çok sayıda reklam modülüne rastlamak mümkün.

Facebook Messenger reklamları ise beta olarak denenmeye başladı. Yani ücretsiz sunulan mesajlaşma uygulamasında aynı zamanda bizlere reklamlar sunulmaya hazırlanıyor. Şu an için çok ufak bir kısmı kaplayan bu reklamlar sineye çekilebilir görünüyor. Ancak Messenger alternatifi çok sayıda uygulamaya yönelmenin önünü açabilir.

Whatsapp’ı satın aldıktan sonra dahi reklam yayınlamayacağını ifade eden Facebook yakın zamanda Whatsapp reklamlarıyla da gündeme gelirse şaşırmamak gerek. Zira reklam hususunda Messenger geliştiricilerinden Stan Chudnovsky tarafından yapılan açıklama ”Messenger reklamları bir gelir metodu olarak şirket için gerekli” ifadelerini kullandı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir