Facebook, Snapchat Sonrası Houseparty Özelliklerine Gözünü Dikti

0
348

Bu kez Facebook toplu görüntülü konuşma uygulaması Houseparty için kolları sıvamış gibi görünüyor. Daha önce Meerkat ile ortaya çıkmış olan Life on Air grubunun yeni uygulaması Houseparty başarısıyla Facebook’un radarlarından kaçamadı.

Haber The Verge kaynaklı olup kısa sürede birçok ülkede yayılmaya başladı. İddialara göre Facebook Bonfire isimli bir birim kurarak Houseparty benzeri bir çoklu görüntülü konuşma aplikasyonunu muhtemelen Messenger üzerinden bizlerle buluşturacak. Yani Messenger ya da Facebook’ta olan kişilerle konferans konuşmalarını görüntülü biçimde yapmamıza olanak sağlanacak.

Kullanıcı sayısının 2 milyarı aştığını duyuran sosyal medya devi Facebook House Party özelliği ile beraber ayrı bir uygulama sunabilir. Fakat Messenger ile entegre çalışacağına eminiz. Çünkü alternatiflerine göre en büyük avantajı 2 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook olacak.

Gerek arkadaşlarınızla gerekse iş hayatınızda yapacağınız görüşmelerle Facebook ile çoklu görüntülü konuşma desteği tatmin edici bir hal alacaktır. Benzer bir özelliğin Instagram için söz konusu olup olmayacağı ise henüz belli değil. Bonfire olarak geliştirmeler sürerken kısa süre içerisinde detaylı bir açıklamanın Mark Zuckerberg tarafından bizzat yapılacağını düşünmekteyiz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir