Facebook Wi-Fi Bul Özelliği Kullanıma Sunuldu

Sosyal medya devi Facebook'un bir süredir üzerinde çalıştığı "Wi-Fi Bul" özelliği genel kullanıma sunuldu.

0
382

Sosyal medya devi Facebook tarafından kullanıcı odaklı geliştirmeler devam ediyor. Geçtiğimiz yıl duyurulan ve test aşamalarına başlanan “Wi-Fi Bul” özelliğinde nihayet sona gelindi ve yayınlanan güncelleme ile genel kullanıma sunuldu.

Bugün için dünya genelinde 2 milyara yakın kullanıcısı bulunan Facebook her geçen gün hızlı büyümeye devam ederken kullanıcı odaklı çözümler konusunda da geliştirmelerine devam ediyor. Bu alanda daha önce bedava internet paketleri sunan firma şimdi de mobil internet verisi yetersiz olan kullanıcıların oldukça işine yarayacak olan “Wi-Fi Bul” özelliğini uygulamaya ekledi.

Yaklaşık bir yıl önce duyurulan ve test amaçlı olarak bazı ülkelerde kullanıma giren “Wi-Fi Bul” özelliği artık global olarak tüm kullanıcılara sunulmaya başlandı.

Facebook Uygulaması İle Wi-Fi Ağları Bulunacak

Sosyal medya devinin iOS ve Android kullanıcıları için getirdiği bu özellik internet bağlantınızın zayıf olduğu veya yeterli mobil verinizin bulunmadığı durumlarda bulunduğunuz bölgede bulunan Wi-Fi ağlarına erişime imkan verirken bu ağlardan ücretsiz olanlara sorunsuz bir şekilde bağlanabilmenizi sağlıyor.

Şuan için hala gelişim aşamasında olduğu belirtilen bu özelliğin kullanımı için işletmelerin kayıt yaptırması zorunluluğu bulunuyor.

Güncelleme ile uygulamaya eklenen “Wi-Fi Bul” özelliğine Facebook uygulamasında bulunan “Daha Fazla” sekmesine tıklayarak “Wi-Fi Bul” seçeneğini seçerek ulaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir