Fallout 4 İçin 1 Milyon Dolar Değerinde Dava Yolda

0
348

Olayın başlangıç hikâyesi ise şu şekilde işliyor. Fallout 4 çıkışı ile beraber TV reklamları dönmeye başlıyor. Bu aşamada karşımıza çıkan reklamda ise dünyaca ünlü müzisyenlerden Dion DiMucci tarafından seslendirilen The Wanderer şarkısı arka fon olarak kullanılıyor. Haliyle oyunun havasına daha büyük bir hava katıyor.

Fakat Dion DiMucci bu durumdan rahatsız olup YouTube üzerinden şikâyet ediyor ve hiçbir sonuç alamıyor. Çünkü DiMucci tarafından açılan 1 milyon $ değerindeki dava telif hakkı davası değil. Oyun tanıtımında kullanılmak üzere Universal ile masaya oturan Zenimax Media telif haklarını kullanma iznini alıyor.

Davanın açılış nedeniyse şarkının itibarının oyundaki sahnelerle gölgelenmesi oluyor. Yinede Dion DiMucci önce Zenimax Media şirketiyle irtibata geçip çözüm üretmek istiyor. Fakat eli boş dönüyor. Çareyi kendisiyle hiçbir şekilde bağlantı kurulmadan eserinin telifi verildiği için itiraz davası açmakta buluyor.

Şu sıralar Bethesda ve Zenimax tam 1 milyon dolar tazminat ödemek zorunda kalacağı dava ile boğuşuyor. Gerçekten ilginç bir hadiseyle gündeme gelen Fallout 4 ciddi bir sükse daha yapmış oluyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir