Galaxy S8 Modelinin Snapdragon 840 İşlemci Seçeneği Geliyor

0
366

Şu an aktif olarak satışa sunulmuş olan Samsung Galaxy S8 Exynosişlemciyle beğenimize sunulmuştu. Bu kez ise Snapdragon 840 ile gelmeye hazırlanıyor.

Şu sıralar cihaz için Geekbench verileri SM-G9600 kod adıyla sunuluyor. Bu listede yer alan performansı ise göz kamaştırıcı boyutlara ulaşıyor. Fakat herkesin dikkatini çeken ayrıntı işlemci yongası için belirtilen harfler oluyor. Motherboard yani anakart için belirtilen tanımda yazılı olan ”sdm840” yeni işlemci yongası Snapdragon 840 olarak yorumlanıyor.

Tabi ki şu sıralar Samsung cephesinden bunu yalanlayan ya da doğrulayan bir açıklama gelmedi. Ancak herkesin beklentisi bu yönde diyebiliriz. Dört çekirdekli bir Quad işlemciye sahip olan Galaxy S8 performansı tek işlemcide 1.782, Multi testte ise 4.212 puan yakalamış.

İşlemci hızı olarak ise emsallerinden yüksek olan 1.77 GHz görüntülenmiş. Geekbench verilerinde Memory olarak 3.742 MB görünmesi ise cihazın 4 GB Ram ile geliyor olduğunun kesin kanıtı. İşletim sisteminin testte Android 7.1.2 Nougat olarak görünmesi ise muhtemel bir Android O cihazı olabileceğini kanıtlıyor. Güncellemeyi ilk alacak adaylardan birisi olan Samsung Galaxy S8 yeni nesil Qualcomm Snapdragon 840 ile ezber bozmaya geliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir