Google Drive’ın PC Sürümü Müthiş Özellikler Getiriyor

0
481

Fotoğraflar uygulamasıyla ortak geliştirmeler yapıldı ve Google Drive ile Google Fotoğraflar tek çatıda çalışmaya başladı. Aplikasyonu bilgisayarınıza doğrudan Google üzerinden indirebiliyorsunuz. Hem Windows hem de Mac işletim sistemi için uygun indirme modülünü görebilirsiniz.

Sistemin size sunduğu en önemli avantaj ise sınırsız fotoğraf yedekleme olarak belirtilebilir. Tabi ki günümüz HD kalitesinde fotoğraf boyutlarının geldiği nokta bunu imkânsız kılıyordu. Ancak Google kendi belirlediği sıkıştırma teknolojisini uygulamanız halinde tüm fotoğraflarınızı hayatınız boyunca sınırsız sayıda yedeklemenize izin veriyor. Bunun yanı sıra 15 GBboyutunda alana zaten tüm kullanıcılar sahip.

Eskiden beri yalnızca fotoğraf ve video yedeklendiği zannedilen sistem için aslında ayarlar kısmından tüm dosyalar kısmı seçilerek yararlanılabilir. Böylece masaüstü yedekleme, format öncesi dosya yedekleme gibi işlemler büyük kolaylık sağlayacak.

Bilhassa format atmadan önce dosyaları yedeklemek için flash bellek ya da harici bir diske ihtiyaç duymayacağız. Çünkü yedeklemek için tüm dosyalarımızı senkronize ettikten sonra dilediğimiz bilgisayardan erişim sağlayabiliyoruz. Düzenli yedekleme sonrasında bilgisayarınız bozulsa ya da harddisk arızalansa bile verileri kaybetmemenin mutluluğunu yaşıyorsunuz. Google Drive masaüstü kullanımı ise tamamıyla kullanıcı memnuniyetini kapsıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir