Half-Life 19 Yıl Aranın Ardından İlk Güncellemesini Aldı

0
418

Herhalde günümüz kuşağında Half Life oynamamış birisine rastlamak neredeyse imkânsızdır. Özellikle bilgisayar oyunlarında ilk oynanan oyunlar arasında herkesin mazisinde köklü bir yere sahip. Hatta bir diğer efsane olan CS yani Counter Strike doğrudan Valve tarafından Half Life temelinden türetilmiştir. Durum böyle olduğundan Half Life güncellemesi meraklı bir bekleyişin ilk habercisi olarak nitelendiriliyor.

Hatırlayacağınız üzere Half Life 2 daha önceden piyasaya sürülmüştü. Ancak beklenen ilgiyi görmedi. Valve bunun üzerine beklentilerin yoğunlaştığı Half Life 3 projesini rafa kaldırdı. Tekrardan demo üretimlerini başlatmasına karşılık elle tutulur bir sonuç alınamadı. Herkesin umudunu kestiği Half Life yeni güncellemesiyle bomba etkisi yarattı.

Baktığımız zaman Half Life’a gelen güncelleme içeriğinde şunları barındırıyor.

  • Silah değişiminde yaşanan takılma ve çarpışma giderildi
  • Hatalı BSP dosyalarının yarattığı sabit disk uyarıları çözüldü
  • Hatalı SAV dosyalarının klasör dizinine yazdırabilme sorunu çözüldü
  • Bozuk dizinler konsol üzerinde düzenlendi

İlk anda akla gelen beklentiler oyun içerisinde bir takım yenilikler ve iyileştirmeler iken görünen o ki teknik bir düzenleme olmuş. Ancak bu Valve’nin halen daha Half Life tarafında çalışan bir geliştiricisinin olduğunu kanıtlıyor.

Yani önümüzdeki süreçte belki de Half Life için güncelleme paketleri ya da yılların beklentisi Half Life 3 çıkışı gibi sürprizlerle karşılaşmamız mümkün

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir