Instagram Live İki Kişilik Canlı Yayın Dönemi Getiriyor

Instagram'da ilerleyen zamanlarda canlı yayınlar iki kişilik olabilir! Popüler sosyal medya sitesi canlı yayınlar özelliği üzerinde radikal değişiklikler üzerinde çalışıyor.

0
358

Popüler sosyal medya sitesi Instagram, canlı yayın özelliğini daha ilgi çekici hale getirmek için bazı yenilikler planlıyor. Bu yeniliklerden birisi ise canlı yayın ekranınızı arkadaşınızla paylaşarak iki kişilik canlı yayın yapabilme olanağını kullanıcılara sunmak.

Instagram tarafından üzerinde çalışılan bu sistemde canlı yayınlarınıza arkadaşlarınızı eklemek çok kolay olacak. Ekranda sağ alt köşeye eklenecek olan ve iki gülen yüzden oluşan ikona dokununca ortaya çıkacak olan arkadaş listenizden istediğinizi seçerek canlı yayına davet edebileceksiniz. Canlı yayın daveti arkadaşınız tarafından onaylanırsa ekran ikiye ayrılacak ve bir yarıda siz, diğer yarıda ise arkadaşınız canlı yayında kendisine yer bulacak.

Instagram Live yakında iki kişilik bir gösteri haline gelebilir

Sosyal medya devi Facebook ise Mayıs ayında bu özelliği kendi canlı yayın servisi olan Facebook Live üzerinde kullanıma sunmuştu. Facebook’tan sonra Instagram üzerinde bu sistemin denenmesi pek şaşırtıcı olmadı.

Instagram canlı yayınlara arkadaş ekleme özelliğini şimdilik küçük bir kullanıcı grubuyla test ediyor. Özelliğin önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara ulaştırılması öngörülüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir