iOS 11 Beta 3 Sürümü Yayınlandı İşte Dikkat Çeken Özellikler

0
345

Geri bildirimlerden şekillenerek düzenlenmiş olan bazı yeni konsept özellikler olduğunu görüyoruz. Bunlar kullanıcı kolaylığını ve kullanım tecrübelerini maksimum noktaya taşımayı amaç ediniyor.

  • WiFi ve Bluetooth Kontrol Paneli İşlevi

WiFi açıp kapatmak istediğinizde kontrol panelinde yer alan ikona tıkladığınızda yalnızca bağlantınız kesiliyor. Böylece herhangi bir servis kullanmak istediğinizde uygun ağa siz uğraşmadan tekrar bağlanabiliyorsunuz.

  • Safari Kimlik Doğrulama Sistemi ve İyileştirmeleri

Safari için geliştirilmiş olan yeni SFAuthenticationSession güvenliği arttıracak. Güvenlik dışında istemediğiniz içerikleri engelleyebileceğiniz bir sistem mevcut. Ek olarak ise görünümü yenilenen Safari çok daha görsel niteliğe sahip olmuş.

  • AirPlay

Eğer üçüncü parti uygulama kullanmayı seviyorsanız AirPlay en istikrarlı şekilde çalışacak.

  • Bildirim Sistemi

Bildirim sistemin tamamıyla düzenli ve simetrik bir hal almış. Yalnızca yeni tip Android bildirimleri gibi eski bildirimler biraz sıkıntı yaratacak gibi duruyor.

  • iPad Uygulama Çıkışı

iPad kullanıcılarında uygulamayı kapatmak için yukarıya kaydırıp bırakma özelliği etkin hale gelmiş.

  • Mesaj Yedekleme

Mesajlarınızı tıpkı fotoğraflar, videolar ve müzikler gibi iCloud üzerinden yeni bir iPhone’a taşıyabileceksiniz. Bunun için bir sayaç tasarlanmış olması işlevsel olmuş.

  • OS X ve Dropbox Dosyalara Eklendi

En çok beklenen detaylardan birisi olarak Dropbox ve OS X Dosyalar kısmına eklenmiş. Böylece sunucu bağlantınızda yer alan dosyalara erişebilir ve işlem yapabilirsiniz.

Paylaş
Önceki İçerikLG Q6 Serisi Akıllı Telefon Modelleri Duyuruldu
Sonraki İçerikAndroid Cihazlar İçin Panik Butonu Geliyor
Kerim BAYSAL (kerimbaysal@teknocini.com)
Teknocini.com "Mobil Teknolojiler" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için "kerimbaysal@teknocini.com" mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir