Kablosuz Şarj Özellikli Laptop Teknolojisinin İlki Dell’den Geldi

0
442

Kablosuz şarj özellikli laptop teknolojisi ise dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Artık kaçınılmaz bir ilerleyiş olan kablosuz teknolojilerde dizüstü bilgisayar ise bir devrimi sembolize ediyor.

Her yeni teknoloji gibi fiyat yönünden ciddi bir bütçe gerektiren Dell Latitude 7285 model laptop aynı zamanda ikisi bir cihazlar arasında yer alıyor. Yani tablet ve dizüstü olarak kullanılabiliyor. Ki fiyat açısından bakıldığında bu kadar yoğun özellikler olmasını anlamak daha da mümkün oluyor.

Eğer kablosuz şarj özellikli Dell Latitude 7285 laptop fiyatını merak ediyorsanız ortalama 1.200$ ile yurtdışında satışa çıkacağını belirtelim. Tabi ki bu yalnızca cihazın fiyatını sembolize ediyor. Buna ek olarak 380 $ karşılığında uyumlu kablosuz klavyesi ayrı olarak satılıyor. Toplamda 1.580 $ maliyete son olarak 200 $ değerinde bir ped ekleniyor.

1.780$ fiyat etiketiyle ortalama 6.440 TL’nin üzerinde bir fiyata sahip olacak. Aynı zamanda vergi dilimleriyle bu tutarın 8.000 TL’yi aşabileceği öngörülüyor. Şu an için kablosuz şarj özellikli laptop modelinin 8 GB RAM ve Intel Core i5 işlemciye sahip olan modelinin olduğunu ise söylemekte fayda var. Tablet olarak kullanılabilen ortak modüle sahip olmasından ötürü ekran boyutu 12” olacak. Depolama alanı ise yalnızca 128 GB ve muhtemelen SSD kullanılacak.

Her ne kadar kablosuz şarj destekli dizüstü bilgisayar fikri herkes için bir hayal malzemesi olsa da bu fiyatlarla bir süre teknolojinin yayılmasını bekleyeceğiz gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir