LG Pay Sistemini Kullanacak Cihazlar Genişletiliyor

0
388

LG Pay sistemini kullanacak cihazlar genişletiliyor. Firma tarafından yapılan açıklamada LG marka akıllı telefon modellerinin giriş ve orta segment cihazlarında da LG Pay sisteminin kullanılmasının önünü açacakları belirtildi.

Firmanın mobil ödeme sistemi olarak bilinen LG Pay, artık düşük bütçeli LG akıllı telefon modellerinde de kullanılabilecek.

Güney Kore’de en büyük rakibi olan Samsung’un MST sistemine benzer hizmeti kullanıcılarına sunan LG, kendisine özel olarak geliştirdiği mobil ödeme sistemi olan LG Pay sistemini ilk kez LG G6 modeli ile kullanıcılarının beğenisine sunmuştu. Firmanın bu sistemi sadece amiral gemi modellerinde kullanacağı öngörülürken ilerleyen dönemde giriş ve orta segment akıllı telefon modellerinde de kullanmaya başlayacağı duyuruldu. Yalnız LG markasına ait alt ve orta segment akıllı telefon kullanıcılarının bu sisteme erişebilmeleri için 2018 yılını beklemeleri gerekecek.

LG’nin akıllı telefon pazarında kendisine rakip olarak gördüğü Samsung, Apple ve Google gibi teknoloji devleri ile rekabet ortamında yer alabilmesi için yapılan bu hamle bakalım firmanın daimi kullanıcılarının ne kadar ilgisini çekecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir