Markafoni Kapandıktan Kısa Süre Sonra Yine Bir Türk’e Satıldı

0
397

Yaklaşık 3 yılı aşkın bir süredir Nespers bünyesinde faaliyetlerine devam ederken geçtiğimiz ay yayını durdurma kararı verildi. Güney Afrikalı şirketin yaptığı açıklama Markafoni, 30 Haziran 2017 tarihinden itibaren kapanmış halde idi.

Beklendiği gibi tarih geldi ve Markafoni karanlığa gömüldü. Türkiye’de internet alışverişi açısından oldukça önemli bir eksiklik olarak nitelendiriliyordu. Ancak beklenmedik olan şey bir Türk’ün Markafoni’yi satın almasıydı. İngiltere’nin en zengin iş adamlarından birisi olarak bilinen Cafer Mahiroğlu düğmeye bastı ve Markafoni satın alındı.

Sivas doğumlu iş adamının 2016 yılında Forbes’e kapak olması bile Türkiye için gerçekten başarı öyküsüydü. Şimdi ise Select Fashion ismiyle Avrupa’da faaliyet gösteren moda markasının Türkiye ayağını Markafoni üzerinden yürüteceği tahmin ediliyor.

Tabi ki herkesin merak ettiği konuların başında Nespers tarafından Markafoni satışı için ne kadar ücret talep edildi. Bir diğer deyişle Markafoni kaç paraya satıldı? Bu konuda sır gibi saklanan miktar elbette ki yakın zamanda yasal düzenlemeler ve bildirilerle netlik kazanacak.

Şu an için Cafer Mahiroğlu’nun katılacağı bir lansmana kadar hiçbir sızıntı olmaması için büyük bir gayret gösteriliyor. Markafoni bundan sonra nasıl bir yol izleyecek hep birlikte göreceğiz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir