Microsoft AI Yapay Zeka Girişimini Resmi Olarak Açıkladı

0
300

Microsoft yeni atılımıyla AI for Earth ismini verdiği projesini hayata geçiriyor. Amaç ise teknolojinin nimetlerini yaşanabilir bir dünya için harcamaya başlamak.

İlk etapta bu projeye yatırılan toplam sermayenin 2 milyon dolar olduğu belirtildi. Aynı zamanda ileriki zamanda gelen yatırımcılarla çok daha etkin ve dünya yararına faaliyetlerin artış göstereceğine inanılıyor. Çöp ve atıkların yok edilmesinden suların temizlenmesine, temiz enerjiden atmosferin durumuna kadar uzanan çok geniş bir skalayla ilgilenecekler. Aynı zamanda tarım arazilerini dahi kapsayan bir araştırma süreci olacak.

AI projelerini insanla özdeşleyerek daha verimli hale getirmeyi planlayan Microsoft AI for Earth projesini fazlasıyla benimsemiş gibi duruyor. İlk adres olarak Cheasapeake Bay seçilmiş. Burada yapılacak su, toprak, hava ve diğer materyallerin incelemelerinin ardından hem yeni bölgeler hem de yapılabilecekler kararlaştırılacak.

Makine öğrenimi ve bulut bilişiminin odak noktası olacağı projede AI for Earth aynı zamanda geliştiriciler için Google PAIR sonrası ikinci adres gibi görünüyor. İki devin aynı süreçlere dayanan bu girişimleri ise dünya yaşamının devamlılığı için fazlasıyla önemli olduğunu vurgulamak gerekiyor. Tüm dünyaya ve insanlığa teknolojik anlamda geniş bir sunum yapmanın öncesinde üç temel adımdan söz ediliyor. Microsoft kaynaklarına erişim, AI ile Microsoft kaynaklarını ortak kullanmaya eğilim ve AI ile dünyamızı inceleme projeleri üretmek

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir