Microsoft Mağazalarında Bitcoin İle Ödeme Devri Başladı

Dünya genelinde kullanımı gittikçe yaygınlaşan kripto para birimi Bitcoin ile Microsoft mağazalarından alışveriş devri tekrardan başladı.

0
375

Microsoft tarafından ilk olarak 2014 yılında müşterilerine online mağazalarından Bitcoin ile ödeme kolaylığı sağlanmaya başlamış ancak bazı nedenlerden dolayı 2016 yılında bu ödeme sistemi rafa kaldırılmıştı. Kripto para birimlerinin günümüzde yaygın olarak kullanılmaya başlanmasının ardından Microsoft, Bitcoin için tekrar destek vermeye başladığını resmi olarak duyurdu.

Dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan Microsoft, 2014 yılında Bitcoin ödeme yöntemini sistemlerine eklemiş ancak 2016 yılında bu desteği artık vermeyeceğini duyurmuştu. Bitcoin ile ödeme devrinin kapanmasının ardında ise kripto para biriminin değerlerinde hızlı iniş çıkışlar yaşanması neden olarak gösterilmişti. Önceki gün ABD’li teknoloji devi yaptığı açıklamasında Bitcoin desteğine yeniden başladıklarını resmi olarak duyurdu.

Microsoft’ta Bitcoin İle Ödeme Devri

Artık Windows Store ve Xbox mağazalarından alacağınız herhangi bir oyun, film veya uygulama alışverişlerinizde ödemeyi Bitcoin ile yapabileceksiniz.

Bunun yanında Microsoft’un fiziksel alışverişlerde (giysi, aksesuar vs.) Bitcoin ile ödeme yöntemini henüz sistemlerine getirmiş değil.

İlk olarak 2009 yılında piyasalara giriş yapan kripto para birimi Bitcoin için 2017 yılı rekorların yılı olmuş ve bu durum dünya devlerinin oldukça ilgisini çekmişti. Henüz resmi olarak devletlerin kabul görmediği bu para birimi bazı borsalarda işlem görmeye başladı bile.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir