Nokia 6 Modeli Hindistan’da Ön Kayıt Rekoru Kırdı

Microsoft ile yolların ayrılmasının ardından büyük bir atılım yapan Nokia, geliştirdiği Android akıllı telefon modelleri ile birlikte adeta yeniden doğdu. Firmanın duyurduğu Nokia 6 modeli Hindistan'da kısa süre içinde ön kayıt rekoru kırmayı başardı.

0
301

HMD Global tarafından geliştirilen ve satışa sunulan Nokia modelleri adeta küllerinden yeniden doğdu. Firmanın Haziran ayında Hindistan piyasasına süreceğini belirttiği Nokia 6 modeli gecikmeli olarak Amazonüzerinden Temmuz ortasında ön kayıtlara açılmış ve ürünlerin teslim tarihinin ise 23 Ağustos 2017 olacağı belirtilmişti.

Amazon’un Nokia 6 modeli için açtığı ön kayıtlar rekor sayıyı görerek 1 milyonun üzerine çıkmayı başardı. Ön kayıtların ön sipariş olmadığını belirtelim. Ön kayıt yaptıran 1 milyondan fazla kişinin 23 Ağustos tarihinde cihazlarını alıp almayacakları da tam olarak bilinmiyor. Ancak bu kadar kısa süre içinde 1 milyon rakamının görülmesi Nokia firmasının yüzünü güldürmüş gibi görünüyor.

Nokia 6 modeli için Amazon üzerinde belirtilen bu ön kayıt rakamları ele alındığında markanın eski popülaritesine dönüş sinyalleri verdiğini söyleyebiliriz. Akıllı telefonların piyasaya girmeden önce cep telefonu olarak yer aldığı dönemin lider firması olan Nokia, eğer Hindistan üzerinde beklediği satış rakamlarını yakalarsa akıllı telefon pazarına daha çok yatırım yapabilecek ve yerini sağlamlaştıracaktır.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir