Ocado ARMA6 İçin Test Sürecine Girdi!

Ünlü e-ticaret devi Ocado üretimi ARMA6 kod adlı robotlar için test süreci başladı.

0
484

Günümüzde önde gelen e-ticaret devlerinden Ocado, yeni bir test sürecine girdi. ARMA6 adında insansı robotlar üreten dev şirket, üretim sürecini otonomlaştırmak için robotları test etmeye başladı. Bu gelişmeyle dünya üzerindeki robot üretiminin ciddi bir şekilde arttığı tahmin edilebilir bir gerçek halini aldı.

İngiltere’nin ünlü e-ticaret şirketi Ocado, robot üretimine yatırım yaptı. Bu yatırımın Avrupa Birliği tarafından finanse edilen SecondHands programı kapsamında gerçekleştiği gelen ilk bilgiler arasında. İngiltere’den University College London ve İsviçre’den École Polytechnique Fédérale de Lausanne adında iki önemli üniversitenin de yer aldığı çalışma sonucunda üretilen ARMA6 kod adlı robotlar, Ocado depolarında görev almaya başladı. Bu uygulamanın henüz test amacında olduğu söyleniyor. Test sonucunda robotların hangi düzeyde olduklarıyla ilgili detaylı bir rapor verilmesi bekleniyor.

Şu ana kadar üretilen ARMA6 kod adlı robotların henüz birer prototip olduğu bilgisi yer alıyor. Depoda çalışan teknisyenlere birer yardımcı olarak göreve başlayan bu robotlar, malzeme ve ekipmanların teknisyenlere getirilmesi konusunda görevli. Programdaki temel amacın robotların depodaki tüm işleri yürütebilecek kapasiteye sahip olması olduğu belirtiliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir