OnePlus 5 İçin Yeni Android Sürümü Yayınlandı

Çinli dev telefon üreticisi OnePlus, yeni yıla girmeden evvel OnePlus 5 telefonu için yeni bir Android güncellemesi yayınladı.

0
360

2013 yılında Çin’de kurulan dev  telefon üreticisi OnePlus, yılbaşından önce OnePlus 5 kullanıcıları için Android 8.0 güncellemesini yayınladı. Sadece lokal bir bölgeye dağıtımı yapılan işletim sistemi güncellemesinin, yakın zaman içerisinde tüm dünyaya verileceği bildirildi.

OnePlus’ın amiral gemisi durumundaki OnePlus 5 modeli için daha evvelden iki beta sürüm yayınlanmıştı. Bu güncellemelerin arından da Android 8.0 Oreo nihayet telefonlara ulaşmaya başladı. Firma, aynı zamanda arayüzü de değiştirerek OxygenOS 5.0’ı dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme ile birlikte telefonda birçok özellik de sunulmuş oldu.

Yeni Güncelleme İle Çoklu Özellikler

OnePlus 5 için yayınlanan yeni Android işletim sistemi, farklı bir arayüz tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bunun yanı sıra farklı birtakım iyileştirmeler de sisteme dâhil edilmiş durumda. Ayrıca daha net ve kaliteli fotoğraf çekimleri için portre modu sisteme eklenmiş vaziyette.

Yeni güncelleme dâhilinde WhatsApp, Facebook ve Linkedln gibi sosyal medya uygulamalarında birden fazla hesap aynı zamanda kontrol edilebilecek. Android 8.0 ile uygulama kaldırma ekranı da yenilenmiş oldu. Kimi güvenlik optimizasyonlarının da yapıldığı güncellemede, batarya kullanımını daha stabil hâle getirmek için de iyileştirmeler yapılmış durumda. Kablosuz bağlantı sisteminde de kimi değişikliklere gidildi.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir