Opera Max Uygulaması İçin Yolun Sonu Göründü

Son dönemde Opera’nın iyiden iyiye şirket bazında küçüldüğüne tanıklık ediyoruz. Şirket, son olarak akıllı uygulamalarından birinin projesini sonlandırma kararı aldı. İşte Opera Max’ın sonlandırılma nedenleri.

0
334

Opera, başta bir tarayıcıyken özellikle Chromium tabanına geçtikten sonra kullanılamaz olmuş, pek çok kimse tarafından eski tabanı ve sistemi özlenen tarayıcılar arasında yer almıştı. Şu günlerde kendi başına geliştirilen ve atılım yapmaya çalışan Opera’nın ilerleyen dönemlerde ilginç çalışmalara imza atabileceği söylenebilir. Önce VPN servisi, sonra bileşik reklam engelleyicisi ile tarayıcısını gün geçtikçe geliştiren şirket; şimdilerde bir projesini sonlandırma kararı aldı: Opera Max. Bundan böyle Opera Max’i akıllı cihazlarınıza yükleseniz de, herhangi bir güncelleme almayacağını rahatlıkla garanti edebiliyoruz.

Neden Sonlandırıldı?

Opera Max’in sonlandırılma nedenleri arasında pek çok sebep var ancak şüphesiz en dikkat çekeni uygulamanın istenen rağbeti görmemiş olması. Opera Max, bir mobil internet tasarruf uygulamasıydı ve genelde kotalı internet kullanıcıları için oluşturulmuştu. Şimdilerde, kotalı internet kullanmayan pek çok operatör var ve bununla birlikte insanlar mobil interneti, her yerde Wi-Fi ağı bulduklarından pek önemsemiyorlar.

Gerekli kullanıcı kitlesine ulaşamayan Opera Max’in bir kez daha güncellenmeyeceği haberi, şüphesiz ki kullanan kemik kitleyi üzmüş olabilir ancak Opera mühendislerinin başka projelere güç vereceği aşikar.

Bütün kaynaklarını tarayıcısına dair geliştirmelere adamak isteyen Opera’nın bu kararını nasıl buluyorsunuz? Sizce doğru mu?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir