Örgü Kelebek Perde Yapılışı

0
245

Örgü süslemelerinizde de kullanabileceğiniz çok şık örgü modellerinden sevimli kelebeklerin örmesi çok zevkli. Sık iğne ve tırabzan yaparak öreceğimiz kelebeklerin görüntüsü sizi korkutmasın. Eliniz alışınca çabucak bitirebileceğiniz örgülerden biri.

Örgü Kelebek Perde Nasıl Yapılır?

Pamuklu iplik ve tığınız hazırsa, 5 zincir çekerek başlıyoruz. Ardından zincirlerin üzerine 5 sık iğne yapıyoruz. Tekrar 4 zincir çekip son zincirin içine sık iğne ile batıyoruz. İlk başta çektiğimiz zincirin diğer tarafından örmeye devam edip, yanından devam ederek 4 sık iğne daha yapıyoruz. Sonra son zincirin içine ilmek kaydırma ile bağlıyoruz.

1 zincir çekip hemen yanına sık iğne ile batıyoruz. 5 zincir çekerek, hemen baştaki zincire tığa 1 kez ip dolayıp batıyoruz. İçinden ilmek çıkartıp tığa tekrar ilmek doladıktan sonra batıyoruz. Aynı işlemi 2 kez daha tekrar ederek, ilmeklerin hepsini birlikte örüyoruz. 1 zincir çekip yanındaki zincirin içine ilmek kaydırma ile bağlıyoruz. Yanından devam edip 3 ilmeği kaydırıyoruz. Sonra ilk olarak yaptığımız zincirin baş kısmına ilmek kaydırma ile bağlıyoruz.

7 zincir çektikten sonra tığa 5 kez ip dolayıp yanına tırabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip baş kısmına sık iğne ile batarak, aynı yere bir kez daha aynı şekilde tırabzan örüyoruz. Evet bu şekilde kelebek ortaya çıkmış oluyor. Zorlandığınız yerde görselinden de destek alabilirsiniz.

Kaynak : Örgü Modelleri

Paylaş
Önceki İçerikSINIRLARIN ÇİZGİSİNDE GEZEN MÜZİK TRAP MÜZİK VE uuR
Sonraki İçerikHuawei Nova 5T tanıtıldı
Editör (info@teknocini.com)
Teknocini.com genel içerik editörü ve aynı zamanda genel yayın yönetmeni. Her türlü öneri, istek ve geri dönüşlerinizde hızlı iletişim için “vadi@teknocini.com” mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir