Rusya’dan Uzaya Beş Yıldızlı Otel

Soğuk Savaş Dönemi’nde uzay çalışmalarına başlayan Rusya, şimdi de Uluslararası Uzay İstasyonu’na beş yıldızlı ve dünyayı görebilen otel yapmaya hazırlanıyor.

0
377

Rusya, çılgın bir projeye imza atmaya hazırlanıyor. Rusya’da faaliyet gösteren uzay ajansı Roscosmoc tarafından, Uluslararası Uzay İstasyonu’na yapılması planlanan beş yıldızlı otel için gerekli planlamalar yapılmaya başlandı. Buna göre dünyadaki tüm zengin turistler için, uzayda konaklamaları karşılığında lüks bir tesis dizayn edilecek.

Kurulacak olan otel, her konuğuna ayrı olarak ayarlanacak lüks süitleri içerecek. Aynı zamanda iki metreküplük kabinler ile de yaşam alanı sağlanacak. Otelde kalan konuklar, Dünya’yı da altı yüz kırk üç kilometre yüksekliğinde görebilecek. Bunun yanı sıra otelde birçok konfor da tasarlanmış durumda. Buna göre egzersiz alanı, kablosuz internet bağlantısı ve sağlık bölümü gibi sahalar da hizmet verebilecek.

Uzayda Gezilebilecek

Uzayda yapılacak olan lüks otelde kalanlar, aynı zamanda profesyonel kozmonotlar aracılığıyla kısa bir uzay turuna da çıkabilecek. Böylece istasyon dışında yürüme imkânına kavuşacaklar. Yapımını özel firmalar ile Rus hükümetinin karşılayacağı otel, yaklaşık olarak iki milyar liraya mâl olacak. Bu lüks uzay otelinde kalmak isteyen konuklar ise yüksek meblağlar ödeme zorundalar. Öncelikle rezervasyon yaptırması gereken ziyaretçiler dört milyon dolarlık ilk peşinatı ödemek zorunda. İki sene sonra ise ikinci taksit olarak 12,6 milyon dolar ödeyecek olan konukların, otel yapıldıktan sonra da uçmadan önce 10,8 milyon dolarlık son taksiti ödemeleri gerekmektedir.

Paylaş
Önceki İçerikGoogle’ın CEO’su Görevinden Ayrıldı
Sonraki İçerikYerli Hız Sensörü Üretildi
Mahmut DEMİR (mahmutdemir@teknocini.com)
Teknocini.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mahmutdemir@teknocini.com mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir