Samsung Bixby Sanal Asistan İçin Engellemelerle Gündemde

0
381

Bixby sesli asistan için çok geniş bir uygulama üretildiğini görüyoruz. Bilhassa Galaxy S8 ve S8+ ile beraber etkin biçimde kullanılmaya başlanan Bixby uygulamaları beraberinde getirdi. Hemen her aplikasyon üreticisinin belirli amaçlar doğrultusunda Bixby asistan ile entegre çalışan bazı özelliklerin önünü açtığı aşikâr.

Ancak Samsung Bixby konusunda aynı fikirde değil. Aksine hiçbir üçüncü parti aplikasyonun sesli asistanla entegre çalışmasını istemiyor. Bu aşamada ilk darbe T-Mobile üzerinden edinilen uygulamalara geldi. Bixby ile ortak çalışan tüm uygulamalar sistem üzerinden engellendi. Haliyle kullanıcılar para vererek aldıkları uygulamaları dahi kullanamadıklarını belirtiyor.

Gelinen noktada Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ için Bixby aplikasyonlarını kendisi geliştirecek. Fakat aynı zamanda asistanın genişletilmesi ve diğer modellere gelmesi gerekiyor. Büyük bir sorumluluk alan teknoloji devinin engellemelerle adından söz ettirmesi ise birçok kullanıcı için hayal kırıklığı yarattı. Güçlü rakipleri Siri ve Cortana varken Bixby engellemeleri kullanım marjını aşağıya çekecek gibi görünüyor. Firma kendi bazında bazı detaylardan ötürü bu davranışı benimsese dahi kullanıcıların daha fonksiyonel bir cihaz kullanmak istemeleri normal karşılanmalıydı.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir