Samsung’dan Gear Sport Adında Yeni Bir Akıllı Saat Geliyor

Samsung, her yerde gelişimiyle dudak uçuklatan büyük bir yapı halini almışken geçtiğimiz senelerde giriş yaptığı akıllı saat sektörünün de en büyüğü olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu yıl çıkaracağı üçüncü modeli için, geri sayım başladı.

0
553

Özellikle yaşadığı telefon facialarından sonra gelişimini son hızda sürdüremeyeceği beklenen ancak beklentilerin aksine, hızında herhangi bir yavaşlama olmayan Samsung’un akıllı saat pazarında geçtiğimiz yıllarda kendi işletim sistemiyle yer aldığı görülmüş ve bu oldukça beğenilmişti. İlerleyen senelerde akıllı saat pazarında yeni markalar çıkagelse de, Samsung bunların tabiri caizse üzerinden geçti.

Modellerinde Tizen OS kullanan Samsung, bu işletim sistemini gün geçtikçe geliştiriyor. Gear Classic ve Fit’in karışımından doğacak yepyeni modelin ise; Gear Sport olması bekleniyor.

Gear Sport, bildiğiniz gibi geçtiğimiz senelerde ikinci nesil modeli çıkmış bir saatti ancak üçüncü nesli uzun zamandır ortalarda görünmüyordu. Samsung’un Fit serisinden sonra, Sport serisini rafa kaldırıp kaldırmadığını düşünenler bir kenarda dursun; Samsung’un sertifika başvurularında Samsung Gear Sport görüldü!

Buna göre, dairesel ve hoş bir tasarıma sahip olacak yeni saat için geri sayımın başladığı belirtilebilir. Ağustos ya da Eylül ayında yapılması planlanan lansmanda Samsung, Note 8’in yanında bir de Gear Sport’u duyurabilir.

Siz, akıllı saat teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce gerekli bir teknoloji mi ve ilerleyen seneleri domine edebilir mi?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir