Samsung’tan Yepyeni Bir Televizyon: The Wall

Samsung CES 2018'e damgasını vurdu. 3 gün önce gerçekleşen tanıtımda yeni televizyonu The Wall'ı tanıttı.

0
1710

CES 2018’de yeni bir sürpriz! Samsung, 146 inç boyutunda microLED teknolojisine sahip televizyonunu tanıttı! Samsung The Wall CES 2018’e damgasını vurdu!

Her yıl Las Vegas’ta düzenlenen CES 2018’de Samsung herkesi şaşırttı. Şu ana kadar durgun geçen fuarda Samsung’un bu tanıtımı herkesi şaşırttı. Samsung The Wall 2018’in en çok konuşulan tasarımlarından biri olacak. Önceki üretimlerinde QLED teknolojisini kullanan Samsung, The Wall için microLED teknolojisini kullandı.

Samsung The Wall ile ilgili henüz net ayrıntılar bilinmiyor. Ancak bazı detaylarda ana ekranın birden fazla kare ekrandan oluştuğu söyleniyor. 4K çözünürlüğünde olan televizyonun microLED teknolojisiyle üretilmiş olması, Samsung The Wall’ın yüksek bir seyir zevki sağladığını gösteriyor.

MicroLED teknolojisi nedir?

microLED teknolojisinde her LED 100 mikrometreden oluşuyor. Bu açıdan bakıldığında son derece yüksek kalitede bir ekran teknolojisiyle karşı karşıya olduğumuz söylenebilir. microLED teknolojisi kullanıcılara çok daha zengin renk seçenekleri sunuyor. microLED teknolojisinin yüksek enerji verimliliğinden bahsetmeden geçmek olmaz. QLED teknolojisine göre daha yüksek enerji verimi sağlarken daha üst düzey bir seyir sağlıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir