Sony PlayStation 5 Çıkış Tarihi İçin Yeni İddialar Gündemde

0
369

İlk olarak Michael Patcher‘ın Nintendo Switch satışlarının diğer konsolları geride bıraktığını söylemesiyle ortalık kızıştı. Hemen ardından ise GameBolt adeta bir karşı ateş açan Sony cephesini ABD CEO’su Shawn Layden açıklamalarıyla karşımıza çıkardı.

Buna göre Shawn Layden PlayStation 4 sonrası gelen PlayStation 4 Probir yarım adım olarak nitelendiriliyordu. Haliyle konsollar arası rekabette daha büyük bir pasta payı için tam bir konsol adımının atılmasının şart olduğunu vurguladı. Yani bu PlayStation 5 çıkacak demek oluyor.

Böylece PlayStation 5 çıkacak mı sorularına yanıt vermiş olan Shawn’a ise Michael Patcher ”samimi bulmuyorum” diyerek cevap verdi. Zaten görüntü kalitesini geliştirdikten sonra özel oyunlarını üreterek PlayStation 4 Pro’nun bir tam sürüm konsol olarak lanse edilebileceğini belirten Patcher bu fikri savunmaya başladı.

Ancak Sony PlayStation 5 çıkış tarihi için Shawn Layden 2019’u hedef göstermekten geri kalmadı. Aynı zamanda 4K destekli bir çözünürlük kalitesinin yanında 240 FPS’nin müjdesini verdi. Michael Patcher içinse bu açıklamanın ardından gelen söylem PS4 Pro oyunlarını destekleyeceği yönünde oldu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir