Sony TrackID Uygulamasını Kaldırma Kararı Aldı

Yaklaşık olarak 12 yıldır Sony marka akıllı telefon modellerinde önceden kurulu olarak gelen yazılım olan ve cihazda çalan müzik hakkında kullanıcısına bilgi veren TrackID uygulaması kaldırılıyor.

0
386

Japon teknoloji devi Sony’nin kendi müzik aracı uygulaması olan TrackIDuygulaması bu alanda kullanıcılara hizmet sunan Shazam ve SoundHound gibi popüler müzik bilgilerini sunan uygulamalarla başa baş bir rekabet içinde yer alıyordu. Sony tarafından ani bir kararla TrackIDuygulamasının kapatılacağı resmi olarak duyuruldu. İşte detaylar..

Sony TrackID Uygulaması 15 Eylül’de Kapatılacak

Bugün Sony marka akıllı telefon modellerinde TrackID uygulamasına giren kullanıcılar uygulamanın ana ekranında kötü bir sürprizle karşılaştı. Uygulama tarafından ana ekranda yer alan duyuruda TrackIDuygulamasının 15 Eylül‘de kapatılacağına dair açıklama yayınlandı.

Sony, uygulamayı sıklıkla kullanan kullanıcılarına ise bildiride Shazamuygulamasını önerirken bu uygulamanın indirilebileceği bağlantı linkine de bildiride yer verilmiş. Bu durum Shazam ile Sony arasında henüz adı konulmamış bir ortaklık kurulmuş olabileceği ihtimalini de güçlendirmekte.

Bugüne kadar kullanıcıların uygulama içinde tuttukları verilerin nasıl yedekleneceği konusunda firma tarafından bir açıklama gelmezken kullanıcı verileri ve müzik listelerinin tamamen ortadan kaldırılacağı iddia ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir