Spotify Sürüş Modu Özelliğini Test Etmeye Başladı

Spotify yeni özelliklerle güncellenmeye devam ederken geliştiricilerin sürüş modu üzerinde çalıştıkları ortaya çıktı.

0
381

Global anlamda en fazla tercih edilen müzik dinleme uygulamalarından birisi olan Spotify yine bir ilkle karşımıza çıkıyor. Sürüş güvenliği için uygulamalara sürüş modu getirilmesini isteyen Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı söylemlerinde ne kadar ciddi olduğunu hissettirmiş gibi duruyor. Aslında henüz Spotify sürüş modu gibi bir açıklama yer almıyor.

Hatta sürüş modu ilk olarak Reddit üzerinde bazı kullanıcılar tarafından keşfedilerek anında yayıldı. Hemen ardından ise Spotify bir açıklama yapma gereği duyarak büyük bir güncelleme yapılmadığını duyurdu.

Spotify sürüş modu nasıl çalışıyor diye merak edenler içinse kısaca bahsetmekte yarar var. Öncelikle ekranda bir araç ikonunun bulunması ilk dikkat çeken nokta oldu. Bu ikonla beraber uygulama sürüş modu ile beraber çalışmaya başlıyor. Araba kullanırken dikkatinizi şarkı değiştirmeye ya da aradığınız şarkıya vermenizin önüne geçiyor.

Bunun için düşünülen çözüm ise sesli komut sistemi olarak görünüyor. Yani şarkı geçişleri, durdurma ya da ses değişimleri için sesli komutlar yeterli olacak. Aynı zamanda şarkı ismini söyleyerek aradığınız şarkıya geçmek, sanatçı ismi söyleyerek dilediğiniz sanatçıyı dinlemek mümkün hale gelecek. Tüm bu özellikle Spotify araba modu için geçerli olacakken gelen açıklama henüz bu özelliğin resmi olarak kullanıma sunulmadığını gösteriyor.

Bazı Reddit kullanıcıları şu an için pek bir anlam ifade etmeyen bu güncellemelerin ana bir güncellemeyle faaliyete geçeceğinden emin. Ülkemizde de yaşanan trafik kazalarında cep telefonu kullanımının ciddi bir oranı ifade ettiğini belirtelim. Spotify sürüş güvenliği için bu adımı atarak sosyal anlamda iyi bir proje geliştirecek.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir