Steam Sistemdeki Rekor Sayıdaki Hilecileri Temizledi

0
376

Aslında bu durum tabi ki hiç kimsenin istemediği bir olguyu sembolize ediyor. Ancak oyun kalitesini ve oynayanların oyundan alacağı zevki büyük ölçekte düşüren hileciler için başka bir yol görünmüyor. Steam banladığı kullanıcıları yeni devreye soktuğu Anti Cheat sistemiyle yakaladı.

Bilhassa yaz indirimleriyle birlikte paravan hesaplar açan ve bu hesaplara indirimli oyunlar depolayan hilecilerin hesapları tümüyle kapatıldı. Genel bir temizlik olarak nitelendirilen banlamalar 6 Temmuz 2017 tarihiyle yapıldı ve resmi rakam bugünlerde açıklandı. Bildiğiniz üzere 5 Temmuz’a kadar devam eden muazzam indirimler vardı.

Yine oyun severler ortalama 15 TL ile 60 TL arasına neredeyse %70’e varan indirimlerle muazzam oyunlar satın aldılar. Tabi alışveriş yapan hileci oyuncular bu kez paçayı kurtaramadı. 40.000 kişi Steam üzerinden VAC ban alarak uzaklaştırıldı. Valve daha temiz ve daha düzenli bir oyun ortamı yaratabilmek için bu konuya ekstra hassasiyet gösteriyor. Fakat genel algı tam tersine bunun engellenemeyeceği yönünde ilerliyor.

Ne kadar yoğun bir denetim yapılırsa yapılsın hileyle oyun oynayan kişiler Steam üzerinde bir şekilde görüntülenmeye devam ediliyor. Valve ise Steam Anti Cheat güncellemeleriyle hilecilerin peşini bırakmayacak gibi görünüyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir