Telegram 3. Nesil Bir Blockhain Platformu Geliştirecek!

Telegram tarafından geliştirilen üçüncü nesil blockhain teknolojisi, kripto para dünyasında ciddi bir yankı uyandırmış durumda.

0
362

Bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak kullanıcıları için yüksek güvenlik vadeden Telegram, Blockhain projesiyle gündemde! Üçüncü nesil bir Blockhain teknolojisi geliştirerek bu temel üzerinden kendi kripto parasını yayınlamayı planlayan Telegram’ın bu planlaması kripto para dünyasında yankı uyandırdı!

Teknoloji medyasının önde gelen internet sitelerinden Techcrunch’un haberine göre Telegram Open Network olarak isimlendirilen bu proje Ethereum ve BTC vb. kripto paralara göre çok daha üstün özelliklere sahip olacak. Telegram planlanan bu özel platform için bir de tanıtım videosu yayınladı.

Telegram’ın ücretli özelliklerinden yararlanan kullanıcılar için önemli bir şans olan bu proje, kullanıcıların yüksek havale ücretlerinden kurtulmasını sağlayacak. Kullanıcılar Telegram Open Network (TON) aracılığıyla ödemelerini gerçekleştirirken bu ödemelerin şu ana kadar görülen en yüksek özel ön satışları oluşturması bekleniyor. Telegram yöneticilerinin bu satışlardan en az 500 milyon dolarlık bir finansman beklediği konuşuluyor. Bu özel ön satışların kripto paralar aracılığıyla değil bir para birimiyle gerçekleşmesi öngörülüyor. Son derece detaylı bir şekilde hazırlanan bu projeye Telegram tarafından 20 milyon dolarlık bir yatırım yapıldığı bilgisi yer alıyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir