Ubuntu İşletim Sistemi Windows Store’da Yayınlandı

0
407

Windows Store üzerinden hemen indirebileceğiniz Ubuntu kullandığınız Windows sürümüyle ayrı ayrı çalışabiliyor. Yani ekstradan bir yükleme yaparak birini tercih etmek zorunda kalmıyorsunuz. Doğal olarak Windows kullanıcılarının sıcak baktığı bir OS haline geleceğinden şüphe yok.

Bakıldığı zaman Windows Store üzerinde indirilebilir sürümün 20170619.1 olarak görünüyor. Yani geçen 19 Haziran’da yayınlanan son güncellemeyle birlikte alınan düzeltmeler pakete dahil. Ubuntu 16.04 LTS ismiyle geçen yapısını kullandıktan sonra vazgeçmek ise pek mümkün görünmüyor. Keza şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi Ubuntu deneyimini Windows ile eş zamanlı kullanabilmek şimdiden heyecan yaratmayı başarıyor.

Windows 10 Fall Creators gelene kadar birlikte kullanımının mümkün olmayacağı düşünülen Linux dağıtımlarının kullanıcılarda şaşkınlık yarattığı ise aşikâr. Windows 10 Insider Preview için şimdiden Windows uygulama marketinden edinilebiliyor. Klasik bir uygulamayı indirir gibi temin edebildiğimiz Linux Ubuntu dağıtımı sayesinde farklı bir deneyim yaşamak bizim elimizde.

Mayıs ayının ardından geliştirici konferansında da üzerinde durulan Linux dağıtımlarının bu kadar kısa sürede sunulacağı ise beklenmiyordu. En azından yılın son çeyreğine kalacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir