WhatsApp Üzerinden Para Gönderme Dönemi Başlıyor

Evet, bu da oldu… Facebook’un satın alımından hemen sonra büyük bir yükselişe geçen WhatsApp; mühendislerinin yepyeni çalışmaları ile birlikte artık para transferi yapabilecek.

0
416

Facebook’un satın alımından sonra köklü bir değişikliğe olmasa da, büyük bir değişikliğe giden, üzerine kata kata yıllardır ilerleyen WhatsApp, bugünlerde dünyanın en çok kullandığı mesajlaşma ve konuşma uygulaması olarak biliniyor. Bir sohbet uygulamasından, ofis işleri için planlayıcıya, sonrasında grup halinde konuşma uygulamasına dönüşebilen; son olarak Snapchat için durum güncellemesini kendisine entegre eden WhatsApp, şimdilerde büyük bir atılım daha yapmaya hazırlanıyor. Buna göre, WhatsApp üzerinden artık para gönderimi yapabileceksiniz.

Henüz beta aşamasında bulunan ve çalışmaları devam eden WhatsApp para transferi durumu için söylenen pek çok söz var ancak en dikkat çeken sorulardan bir tanesi, bu transfer işleminin güvenilir olup olmayacağı. Bildiğiniz gibi, gizlilik sözleşmesini güncellemesi ile dikkatleri üzerine çeken WhatsApp ekibi, bu gizlilik sözleşmesini değiştirmeksizin böyle bir atılıma girişirse işi zor görünüyor.

Facebook grubunun henüz bunun için bir çalışma yapıp yapmadığı bilinmiyor; ancak testler tamamlandığında ve para transferi söz konusu olduğunda, değişmesi gereken pek çok şeyin değişebileceğine dair sinyaller de verildi. WhatsApp, eskisinden daha güvenilir ve daha şifreli bir uygulama halini alabilir.

Siz, WhatsApp para transferi özelliği doğru çalışırsa, hesabınızdan para transferi gerçekleştirir misiniz?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir