Wi-Fi Hızını 100 Kat Arttıracak Sistem Üzerinde Çalışılıyor

Geçtiğimiz yıllarda bununla ilgili pek çok çalışma yapılmış ancak testlerin başarılı olamadığını görmüştük; ancak Brown Üniversitesi, Wi-Fi ağından daha hızlı bir internet için ilk testlerinde başarıya ulaştığını açıkladı. İşte detaylar..

0
409

Tüm dünyada internet kullanımı gün geçtikçe artarken bu internet kullanımının arka safhasında pek çok çalışmanın ve hızlandırma tekniklerinin bulunduğunu da biliyoruz. Şüphesiz, Amerika yahut diğer ülkeler kadar hızlı bir internet altyapımız olmasa da; artık buna gerek kalmayacak gibi duruyor. Brown Üniversitesi’nin uzun süredir araştırdığı internet hızlandırma projesiyle; artık video sinyalleri, mikrodalga yerine terahertz ile gönderilecek ve bu Wi-Fi ağında yaklaşık olarak 50 Gigabyte hız anlamına geliyor.

Saniyede 50 Gigabyte hız, günümüzde oldukça büyük bir değer zira en hızlı mobil internet ağından bile 100 kat daha hızlı bir internetle karşılaşacağımız anlamına geliyor.

Brown Üniversitesi’nde bu iş için çalışan ekip lideri Daniel Mittleman, projelerinde yaptıkları testlerde son raddelere gelindiğini ve önümüzdeki yıllarda internet kullanma alışkanlıklarının hepten değişebileceğini düşünüyor. Şimdilik mühendisler çalışmalarına devam ederken, bu hızı globale dökmek adına neler yapılabileceği de konuşulanlar arasında.

En yüksek Wi-Fi ağı hızının dahi bu hızın epey gerisinde kaldığını düşünürsek, artık daha hızlı yaşamanın vakti gelmiş gibi duruyor. İlerleyen günlerde yahut senelerde yapılacak olan internete dair gelişmeler, sizce hangi gelişmeleri yanında getirebilmeyi başaracak?

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir