Xbox One Kullanıcılarına Call of Duty: Ghosts Ücretsiz Oldu

0
499

Microsoft Xbox One kullanıcılarının ilgisini çekecek yeni bir haber ünlü oyun şirketi Activision tarafından geldi. Firmanın Call of Duty serisinin ilk oyunu olarak bilinen Call of Duty: Ghosts, Xbox One kullanıcılarına özel olarak ücretsiz sunulmaya başlandı.

2013 yılında Xbox One konsolunun duyurulması ile aynı dönemde çıkış yapan Call of Duty: Ghosts, bilindiği üzere aynı yılın son aylarında oyun dünyasındaki yerini almıştı. Çıkışı ile birlikte bugüne kadar PC, PlayStation 3 ve 4 serileri ile birlikte Xbox One ve Xbox 360 için uyumlu olarak geliştirilen Call of Duty: Ghosts oyununun şimdilik sadece Xbox 360 için getirilen sürümü geriye dönük uyumluluk sisteminde yer aldı.

Xbox One Kullanıcılarına Özel Call of Duty: Ghosts Ücretsiz!

Geriye dönük uyumluluk sistemine eklenen Call of Duty: Ghosts oyununun sadece Xbox 360 sürümü bugünden itibaren Xbox One kullanıcıları tarafından oynanabilecek.

Tabii ki oyunun Xbox 360 sürümü her ne kadar geriye dönük uyumluluk sistemi ile ücretsiz olarak oynanabilecek iken Call of Duty: Ghosts oyununu yeni nesil güncellenmiş grafikler eşliğinde oynamak isteyen kullanıcıların Xbox One sürümünü satın almaları gerekiyor. Fakat bu oyunu daha önce oynamış olan ancak seriyi bitirmeden oyuna veda eden veya oyunu denemek isteyen kullanıcılar Xbox 360 sürümünü ücretsiz olduğu için tercih edebilir.

Call of Duty: Ghosts oyununun haricinde geriye dönük uyumluluk sistemi ile Xbox One konsolunda ücretsiz oynanabilme şansı verilen diğer oyunlar ise Call of Duty 2, Call of Duty: Black Ops ve Black Ops II olarak oyun severlere sunuldu.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir