Xiaomi Mi A1 Modeli Android 8.0 Oreo’ya Güncellendi

Fiyat performans modelleri arasında bulunan Xiaomi Mi A1, firmanın ilk Oreo güncellemesini alan modeli oldu.

0
734

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin özelliklerine göre kabul edilebilir fiyat politikası ile birçok kullanıcının ilgisini çeken Mi A1, firmanın ilk Oreo güncellemesini alan cihazı oldu. Ülkemizde de teknoloji marketlerde satışta bulunan akıllı telefon modelinin ilginç sayılabilecek bir güncelleme hikayesi mevcut.

31 Aralık 2017 tarihinde aslında Xiaomi Mi A1 modeli için Android Oreo güncellemesi yayınlanmıştı. Ancak güncelleme yapılan cihazlarda birçok fonksiyonun çalışmaması sonucu güncelleme hızlı bir şekilde kaldırılmış ve optimizasyon çalışmaları başlatılmıştı. Hızlı bir şekilde hataların giderilmesiyle birlikte bir haftalık gecikme sonrasında Oreo güncellemesi tekrardan kullanıcılara sunuldu.

Mi A1 Modeli Oreo İle Neler Kazanacak?

Xiaomi’nin orta seviye akıllı telefon modeli için yayınlanan Android 8.0 Oreo güncellemesi cihazlara birçok yenilik getiriyor. Halihazırda Mi A1 modelinde bulunan birçok hatalar yayınlanan yeni güncelleme ile giderilirken Android için yayınlanan Ocak güvenlik yaması da paket içinde yer almakta.

Xiaomi Mi A1 modeli bazı cihazlarda gözlenen hızlı batarya tüketimi sorununun Oreo güncellemesi ile giderildiği belirtiliyor. Aynı zamanda sıklıkla rastlanan yeniden başlatma sorununa da çözüm getirildiği güncelleme notlarında bildirildi.

31 Aralık’ta gelen sorunlu Oreo güncellemesinde Google’ın Aralık ayında Android için çıkardığı güvenlik paketi yer almakta idi. Yeni yayınlanan güncellemede ise Ocak ayının ilk günlerinde Android sistemlere getirilen yeni güvenlik yaması, Xiaomi Mi A1 modellerine gelen yeniliklerden birisi oldu. Android Oreo güncellemesini cihazlarına 31 Aralık sonrası kuran kullanıcılar, 89MB dosya boyutunda yükseltme paketi ile yeni sürüme güncelleyebilecekler.

Diğer yandan ilk gelen hatalı güncellemeyi yüklememiş olan kullanıcıların ise yeni yayınlanan 1.1GB dosya boyutlu Android 8.0 Oreo güncellemesini indirip kurulumunu başarılı bir şekilde yapmaları gerekiyor.

Yayınlanan güncellemenin bütün Mi A1 modeli cihazlara gelmediğini, kademeli bir güncelleme yapıldığını belirtmemizde fayda var. Global olarak indirilmeye sunulan Oreo güncellemesini cihazınızın alıp almadığını öğrenmek için “Ayarlar>Yazılım Güncelleme” bağlantısını kontrol etmeniz gerekebilir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir