Xiaomi Riva Model Kodlu Cihaz Geekbench İle Ortaya Çıktı

0
370

Çin’li akıllı telefon üreticisi Xiaomi‘nin bir süredir üzerinde çalıştığı bilinen Riva modeli ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Geekbench testleri ile detaylanan Xiaomi Riva orta segment akıllı telefon sınıfı içinde kendisine yer bulacak.

Bir süre önce duyurduğu ve ön siparişlerine başlanan amiral gemisi Xiaomi Mi 6 modelinden sonra firmanın farklı kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik akıllı telefon çalışmaları devam ediyor.  Çin’in en büyük teknoloji firmalarından birisi olan Xiaomi’nin Riva model kodlu akıllı telefon modeline ait bazı özellikler Geekbench testleri aracılığı ile kısmi olarak netleşti.

Xiaomi Riva Genel ve Teknik Özellikleri

Orta segment akıllı telefon kullanıcılarına hitap edecek olan Riva3GB RAM ile kullanıcısına sunulacakken 1.4GHz hızında 4 çekirdekli özel bir işlemciden gücünü alacağı görünüyor.

Geekbench testlerinde Xiaomi Riva modeli ile ilgili olarak ortaya çıkan bir diğer özellik ise cihazın Android 7.1.2 Nougat güncellenmiş işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacağı oldu.

Xiaomi Riva modeli ile ilgili şuan için netlik kazanan özellikler işlemci, bellek ve işletim sistemi ile sınırlı kaldı. Kısa süre içinde bu modelle ilgili daha fazla bilgiye sahip olabileceğimizi düşünüyoruz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir