Yeni Xbox One Fall 2017 Güncellemesi Yakında Geliyor

0
352

Microsoft tarafından yayınlanan yeni Xbox One güncellemesi konsollara dağıtılmaya başlandı. Xbox One Fall 2017 güncellemesi adını taşıyan paketle beraber ana ekran tamamen özelleştirilebilirken birçok özellik daha konsola ekleniyor.

Şuan için Alpha Insıder üyelerine sunulan bu güncelleme yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulacak. Güncellemeleri genel kullanım için 2017 sonbahar ayları işaret ediliyor.

Microsoft Xbox One Fall 2017 İle Neler Geliyor?

Yıllardır Xbox One kullanıcılarının en çok eleştirdiği ana ekran arayüzünün kullanışsız hali tamamen yenileniyor. Güncelleme ile birlikte kullanıcıların kendi isteklerine göre ana ekranı tamamen özelleştirebilmeleri sağlanacak. Microsoft tarafından bu yenilik Fluent Design olarak adlandırılıyor.

Yine Xbox One üzerinde favori bir arkadaşınızı veya oyunu da ana ekrana ekleyebilme olanağı kazanılacak. Kontrol paneline eklenen bir blok ile bu işlem sağlanacakken daha sonra bu blok isteğe göre değiştirilebilecek.

Xbox One üzerinde yeni geliştirilen Rehber görünümü sayesinde sekmeler arasında hızlı geçiş yapılabilecek ve sık kullanılan içeriklere daha kolay erişebileceksiniz. Rehber alanında kullanıcı girişi, çoklu oyuncu, kişiler, ana ekran, mesajlar, en son, yakalananlar gibi sekmeler yer alacak.

Topluluk bölümüne gelen yeniliklerle birlikte yorumlar, kaynak nesneleri tam ekranda okunabilecek ve görüntülenebilecek.

Paylaş
Önceki İçerikTwitter Hisseleri Kan Kaybetmeye Devam Ediyor
Sonraki İçerikArtık Apple’ın da Bir Instagram Hesabı Var!
Selim DOĞAN (selimdogan@teknocini.com)
Teknocini.com "Oyun Haberleri" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için "selimdogan@teknocini.com" mail adresini kullanabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir