YouTube Videolarında Para Kazanma Özelliği Yenileniyor

Popüler video paylaşım sitesi YouTube'un video oluşturucularına özel gelir kaynağı olarak sunduğu para kazanma özelliği bir dizi yenilik geçiriyor.

0
662

Bugün için dünyanın en büyük video paylaşım sitesi olan YouTube‘un aylık 1.5 milyardan fazla aktif kullanıcısının olduğu düşünülüyor. Video içerikleri üreten kurum ve kişiler için önemli bir gelir kaynağı haline de gelen YouTube, video yöneticilerinin yönetim panelinde yer alan “para kazan” simgesinde bazı değişiklikleri aktifleştirdi.

Bilindiği üzere bugüne kadar video yöneticisi alanında gelir elde edilebilecek olan videolarda yeşil renk, gelir elde edemeyecek uygun olmayan videolarda ise siyah renkli dolar işareti ile gösterilen para kazanma simgesi yer alıyordu. YouTube bu seçeneklere sarı renk olarak yeni bir seçenek ekledi.

YouTube’da Gelen Yeniliğin Anlamı Nedir?

Video platformu üzerinde hemen hemen tüm yaş aralıklarına hitap eden ve uygunsuz içerik barındırmayan video ile uygun olmayan savaş, hassas içerikli videoların izlenme sayıları hemen hemen birbirine yakın olsalar da bu videoların gelirlerinde anlamlı derecede farklılıklar bulunuyor.

Tam bu durumda YouTube, reklam verenler için uygun olmadığına kanaat getirdiği ve videonun üreticisi tarafından yeniden incelenmesi gerektiğini gösteren yeni bir para kazanma seçeneğini sarı dolar rengi işareti ile göstermeye başladı. Video üreticilerinin bu simge ile işaretlenen videolar için YouTube‘a şikayet etme hakları bulunsa da video içeriğini tekrardan gözden geçirmeleri daha anlamlı olacaktır. YouTube‘un videolardan gelir elde eden kullanıcılarına yönelik getirdiği bu yenilik özellikle yayın politikaları açısından oldukça anlamlı bulunurken geliştiricileri biraz zorlayacak gibi duruyor.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir