Teknoloji

Android 13

Uzmanlar, Android 12 güncellemesinin yeterince büyük olduğunu belirtti. Bu noktada Android 13 geliştirici önizlemesinden çok bir şek beklenmemesini söylüyor. Ek olarak, yinelemeli bir yükseltme olarak görülmemesi gerektiğini açıkladı. Son olarak,..

Android 13

Uzmanlar, Android 12 güncellemesinin yeterince büyük olduğunu belirtti. Bu noktada Android 13 geliştirici önizlemesinden çok bir şek beklenmemesini söylüyor. Ek olarak, yinelemeli bir yükseltme olarak görülmemesi gerektiğini açıkladı. Son olarak, yeni işletim sisteminin tam olarak neye sahip olacağı hakkında bilgi sahibi edinmek için henüz çok erken olduğu bilgisini verdi.

XDA Developers, yakın zamanda Android 13 hakkında ‘geleceğin yolunu sağlamlaştıran yinelemeli yükseltme’ tanımını yaptı. Haberin yazarı da, Android 12 tasarımının herkeste yankı uyandırmadığını belirtti. Buna ek olarak, Android 13’ün tasarımın bu yönünü sağlamlaştırdığını ekledi.

IDC‘nin dünya çapındaki araştırma müdürü Jitesh Ubrani, Google‘ın henüz işletim sistemini tam olarak göstermediği için Android 13‘ün yinelemeli bir güncelleme olup olmadığı hakkında yorum yapmak için erken olduğunu söyledi. Böylece diğer fikirlere katıldığını da belli etmiş oldu.

Son olarak, güncellemeler her ne kadar ufak çaplı olsa da bunun kötü bir şey olmadığını belirtiyor. Sebebinin ise Android 12 ile büyük değişikliklerin gelmesine bağlıyor.

Google‘ın Ekim 2021‘de Android 12‘nin özellikle tabletler ve katlanabilir cihazlar gibi büyük ekranlılar için yapılmış sürümü Android 12L‘yi de piyasaya sürdüğünü unutmamak gerekiyor. Android uzmanları, 12L’nin Android 12’nin en kararlı sürümü olduğunu söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL