Genel

Apple 5 ürünün üretimini durdurdu

Bu yıl Apple adına oldukça dolu geçti. Şirket tasarımını tamamen yenilediği renkli 24 inç iMac, M1 işlemcili iPad Pro, M1 Pro ve M1 Max işlemcili MacBook Pro, Apple Watch Series..

Apple 5 ürünün üretimini durdurdu

Bu yıl Apple adına oldukça dolu geçti. Şirket tasarımını tamamen yenilediği renkli 24 inç iMac, M1 işlemcili iPad Pro, M1 Pro ve M1 Max işlemcili MacBook Pro, Apple Watch Series 7 ve iPhone 13 serisi gibi ana ürünlerini tanıttı. Ayrıca aksesuar sektöründe de aktif bir şekilde var olan teknoloji devi, 3. Nesil AirPods ve HomePod mini dahil pek çok cihazını kullanıcılarla buluşturdu.

Apple, 2017’deki WWDC konferansında tanıttığı ve Şubat 2018’de piyasaya sürdüğü HomePod ile akıllı hoparlör pazarına resmen adım attı. Ağustos 2018 itibariyle 1-3 milyon arası satan HomePod, Google Nest ve Amazon Alexa gibi rakip marka hoparlörlerine kıyasla daha pahalı olduğu yönünde eleştiriliyordu.

iMac Pro’nun fişi çekilmesinin ardından, teknoloji devi bilgisayar ile birlikte ayrıca sattığı Magic serisi aksesuarların Uzay Grisi renklerini de kullanımdan kaldırdı. Şirket Magic Mouse 2, Magic Keyboard ve Magic Trackpad olmak üzere üç Mac aksesuarını gümüş renk seçeneğiyle satmaya devam ediyor.

2021’de üretimi durdurulan bir diğer Apple ürünü; Intel işlemcili 21,5 inç iMac oldu. Şirket düşük donanım özelliklerine sahip bu modeli eğitim kurumları için tasarlamıştı. Ancak Ekim ayında gerçekleştirilen Unleashed etkinliğinden sonra 21,5 inç iMac tarihin tozlu sayfalarına resmen karıştı.

Apple, 2017 yılında piyasaya sürdüğü iMac Pro modelinin üretimini 2021’de durdurdu. Piyasa olduğu dönemler en güçlü iMac olarak kabul edilen ürün aynı zamanda iPhone’da gördüğümüz Uzay Grisi rengiyle de çok seviliyordu. Üst seviye model, yerini yeni nesil M1 işlemcili iMac modellerine bıraktı.

Apple, Eylül ayında tanıttığı iPhone 13 serisinin ardından üç iPhone modelinin üretimini durdurdu. 2018 yılında tanıtılan Face ID destekli 6,1 inç iPhone XR ile birlikte iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modelleri resmen kullanımdan kaldırıldı. Şirket 2. Nesil iPhone SE, iPhone 12/12 mini, iPhone 11 ve iPhone 13 serisinin satışlarına ise devam ediyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

İlgili Haberler

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL